Atrament przewodzący

- Mar 20, 2017-

Atramentem przewodzącym jest atrament , który powoduje drukowany obiekt, który prowadzi prąd . Zwykle jest on tworzony przez napełnianie grafitem lub innymi materiałami przewodzącymi w atrament. [1]

Tusze przewodzące mogą być bardziej ekonomicznym sposobem na określenie nowoczesnych śladów przewodzących w porównaniu z tradycyjnymi standardami przemysłowymi, takimi jak trawienie miedzi z miedzianych podłoży , tworząc takie same przewodzące ślady na odpowiednich podłożach, ponieważ druk jest procesem czysto addycyjnym, Strumieni odpadów, które następnie muszą być odzyskane lub poddane obróbce.

Srebrne atramenty mają wiele zastosowań, w tym drukowanie znaczników RFID stosowanych w nowoczesnych biletach tranzytowych, mogą być stosowane do improwizacji lub naprawiania obwodów na płytkach drukowanych. Klawiatury komputerowe zawierają membrany z obwodami drukowanymi, które wyczuwają po naciśnięciu klawisza. Drukowane są również defrostery szyby przedniej, na które składają się ślady oporowe na szkło. Wiele nowszych samochodów ma przewodzące ślady wydrukowane na tylnym oknie, służące jako antena radiowa.

Papier drukowany i plastikowe arkusze mają problematyczne właściwości, głównie wysoką odporność i brak sztywności. Opory są zbyt wysokie dla większości płyt drukowanych, a sztywność materiałów pozwala na wywieranie niepożądanych sił na połączenia elementów, powodując problemy z niezawodnością. W rezultacie takie materiały są stosowane tylko w ograniczonym zakresie zastosowań, zazwyczaj gdzie elastyczność jest ważna, a na arkuszu nie są zamontowane żadne części.


Para:Aplikacje nanocząstek srebra Następny:Drukowana elektronika