Srebrna nanocząsteczkowa może być produkowana w ekonomiczny sposób

- Sep 26, 2017-

P Sudhakaran | TNN | 29 sierpnia 2017, 10:08 IST

KANNUR: Wraz z pojawieniem się nanotechnologii, badania nad syntezą nanocząstek również zyskiwały na znaczeniu.

Obecnie prace badawcze prowadzone przez R Sitharę, która zajmuje się MTech w dziale inżynierii chemicznej, National Institute of Technology, Tiruchirappalli, odkryła, że srebrne nanocząstki (AgNP) mogą być syntezowane z azotanu srebra w ekonomiczny sposób.

Srebro nanocząsteczki stosowane są w powłokach antybakteryjnych, tekstyliach, opatrunkuch na rany i urządzeniach biomedycznych.

Sithara, jej przewodnik badawczy P Sivashanmugam i studenci P Selvakumar i C Arun twierdzili, że Acalypha hispida (roślina chenille lub ogon kota), wspólna roślina, może być stosowany jako środek redukujący w tym procesie. S Anandan, nauczyciel z nanomateriału i laboratorium konwersji energii słonecznej z działu chemii w instytucie, również poparł wniosek.

W artykule zatytułowanym "Ekonomiczna synteza nanocząstek srebra wykorzystująca wyciąg z liści Acalypha hispida i jego zastosowanie w wykrywaniu jonów Mn (II)", opublikowanym w najnowszym wydaniu Journal of Advanced Research, otwiera nowe możliwości w dziedzinie ekologii i ekonomiczną syntezę nanocząsteczki, a także jej zastosowanie w wykrywaniu jonów manganu.

Choć zielona synteza wykorzystuje wiele czynników redukujących, w tym mleko krowie, ekstrakt roślinny, mikroby i inne pierwiastki, korzystanie z zielonych ekstraktów roślinnych zyskało na znaczeniu ze względu na jego dostępność i opłacalność wśród innych korzyści - powiedziała Sithara, Edapal w Malappuram.

"Acalypha hispida był używany, ponieważ jest to wspólna roślina, którą można uprawiać wszędzie", powiedziała. To sprawia, że badania są znaczące, ponieważ dotychczas nie zgłoszono żadnego innego badania wykorzystującego roślinę ozdobną.

"W przeciwieństwie do konwencjonalnej praktyki gotowania się uzyskać ekstrakt z liści, liście liści przemywano w podwójnie destylowanej wodzie, kruszono przy użyciu zaprawy i tłuczka po dodaniu 100 ml metanolu w celu zapewnienia jakości nanocząstek", powiedziała.

Projekt został wybrany do finansowania przez Radę Nauki i Technologii w Tamil Nadu (TNSCST).


Para:Przerzedzenie warstwy III-Azotek typu p do zwiększenia efektów plazmonów Następny:Atramenty przewodzące w 2017 r .: Kolejne wielkie rzeczy W tym artykule krótko przedstawimy postępy w wielu nowych sektorach, a także określimy najnowsze trendy nowych obszarów zastosowań.