Atramenty przewodzące i wiążąca firma: wszystko się zmienia

- Sep 23, 2017-

Srebrna płatka, nanocząsteczki srebra, tuszy miedziane i pasty, grafen i inne.

Dr Khasha Ghaffarzadeh, Yasuo Yamamoto i dr Harry Zervos, IDTechEx

Wszystko zmienia się w przewodzących farbach i wkleja firmę. IDTechEx szacuje, że przewodzące atramenty i pasty osiągną blisko 1,7 mld dolarów w 2026 r. W obecnych cenach metali. W 2016 r. Dominują na rynku mikro-srebrne przewodzące pasty, które kontrolują prawie cały rynek.

 

Srebro nanocząsteczki będą jednak coraz bardziej konkurencyjne i znajdą zastosowanie w zakresie nowych sektorów zastosowań, aby stać się rynkiem 80 milionów dolarów w roku 2026. Miedź pozostanie stosunkowo niedojrzałą technologią, ale osiągnie niewielki sukces, ponieważ wprowadzono nowe systemy utwardzania w celu otwarcia sprzedaż drzwi miedzianych.

 

Przemysł surowców słonecznych wyniesie 1,5 tys. Ton w 2016 r. W przypadku wypalanych wypalanych past wypalanych. Na poziomie wklejania nowa grupa dostawców wkrótce dojdzie do dominacji tej działalności, podczas gdy w prochu użytkownicy będą zmuszeni przez bardziej zróżnicowaną bazę dostawców.

 

Rynek elektrod dotykowych ekranu dotykowego będzie nadal spadać. Rozstaw linewidth-over-spacing (L / S) zmniejszył się do 20/20, przesuwając sitodrukowanie standardowymi PTF poza jego granicami i otwierając drzwi do fototwórczych past. Techniki oparte na wytrawianiu zyskają dodatkowe możliwości, ponieważ oprawa zostanie dodatkowo zwężona, a standardowe PTF zachowają część udziału w tanich kosztach rynku.

 

Czujniki, takie jak czujniki zajętości samochodów, drukowane czujniki piezorezystancyjne i niektóre wersje czujników glukozowych, pozostaną znaczącym rynkiem niszowym na przewodzące pasty, podobnie jak sektor motoryzacyjny ze swoim mieszanym zespołem stagnacyjnych tradycyjnych i wysokowydajnych zastosowań. Rynki RF i UHF RFID wzrosną, ale w ciągu najbliższych dziesięciu lat zauważą relatywny udział w rynku typów tuszów.

 

Anteny 3D wykonane przy użyciu aerozolu będą nadal tracić przyczepność. To podejście będzie konkurowało z głównymi technologiami MID (formowane urządzenia interakcyjne) i stanie się znaczącym graczem na rynku elektroniki użytkowej. Siatka metalowa jako alternatywa dla ITO będzie działać wolno, pomimo trwającego okresu konsolidacji w przemyśle TCF, powodując popyt na nanocząsteczkę srebra wykorzystywaną do napełniania lub drukowania drobnych linii.

 

Powstają nowe rynki i tworzą nowe wymagania dotyczące wydajności. Elektronika w formie elektronicznej będzie wymagała atramentów, które mogą rozciągać i przetrwać proces termoformowania / formowania. Elektroniczne tkaniny wymagają atramentów, które są naprawdę rozciągliwe i wytrzymują wielokrotne cykle mycia. Drukarka elektroniczna 3D i drukarka płytek drukowanych wymagają wysokowydajnych i niskich temperatur, aby otworzyć nowe możliwości prototypowania dla drukarek 3D i projektantów obwodów. Wszystkie te rynki są gotowe do szybkiego wzrostu, jeśli innowacje technologiczne mogą zaspokoić luki rynkowe.

 

Warto zauważyć, że ceny sprzedaży tuszu spadły ze względu na spadek cen surowców, ale również presję na marżę, co spowodowało spadek naszych prognoz przychodów.

 

" Rynki przewodzące atramenty 2017-2027: Prognozy, Technologie, Gracze " , najnowszy raport IDTechEx dotyczący rynku przewodzących farb drukarskich i wklejania, zawiera obszerny przegląd przewodzących farb i wklejać rynek, przedstawiając szczegółowo 10-letnie prognozy rynkowe podzielone na aplikacje i materiałem, a także szczegółową analizę co najmniej 17 istniejących i pojawiających się sektorów zastosowań.

 

IDTechEx kieruje strategicznymi decyzjami biznesowymi za pośrednictwem swoich usług z zakresu Badań i Wydarzeń, pomagając zyskać nowe technologie. IDTechEx zapewnia niezależne badania, analizy i doradztwo dla firm z całego łańcucha wartości, opierając się na podstawowych działaniach badawczych i metodach dostarczania danych poszukiwanych przez liderów biznesu, strategów i harcerzy technologii wschodzących, aby pomóc im podejmować decyzje biznesowe. Zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się więcej na stronie www.idTechEx.com oraz omówić ich potrzeby, skontaktuj się z IDTechEx pod adresem research@IDTechEx.com.


Para:Atramenty przewodzące w 2017 r .: Kolejne wielkie rzeczy W tym artykule krótko przedstawimy postępy w wielu nowych sektorach, a także określimy najnowsze trendy nowych obszarów zastosowań. Następny:Global Solar Cell pasty wielkości rynku i udział w rynku 2017 do 2022