Atramenty przewodzące prąd w 2017 r.: Następne wielkie rzeczy

- Feb 05, 2017-

Przemysł przewodzące atrament jest nadal w poszukiwaniu kolejny przebój. Niepożądanych presji konkurencyjnej na poszczególnych rynkach objętość doprowadził większość dostawców poszukiwanie nowych możliwości rodzącej. Najbardziej rozpowszechnione strategii jest teraz mieć jako szerokie portfolio produktów, jak to możliwe, siewu wielu rodzącego się rynku, zdobywając jak najwięcej klientów, jak to możliwe i ustanowienia sieci wartości na początku.


Dostawcy także teraz intensywnie oglądać siebie, szybko uruchomienie porównywalnych produktów, które powoduje erozję zróżnicowania. To stawia dostawców w bind: jednej strony chcą zachować technologii tajne za długo, aby doskonalić je we własnym zakresie, ale z drugiej strony, one musi zabrać na rynek wcześnie ponieważ pragną Opinie klientów w nowe rynki, gdzie dane zasługi ani potrzeb klienta są dobrze znane.


Mimo wszystko przemysłu wskazała wiele nowych obszarów zastosowań w latach 2013-2016, gdyż dąży do odmłodzenia się. W związku z tym to teraz w fazie follow-through na wielu frontach. W tym artykule będziemy krótko przedstawione postępu w wielu rozwijających się sektorów jednocześnie również identyfikacji najnowszych modnych rodzącego się zastosowania. Należy pamiętać, że aplikacje są wyświetlane w losowej kolejności znaczenie.


Aby dowiedzieć się więcej o branży przewodzące atramentu, w tym wszystkie najnowsze technologie, a także oceny ponad 24 istniejących i pojawiających się wnioski odnoszą się do naszego raportu na przewodzącym atrament rynków 2017-2027: prognozy, technologie, graczy. Ten raport jest najbardziej aktualną wersję naszego raportu wiarygodne i wyczerpujące, który stał się przemysł odniesienia.

Fotowoltaika (PV): Przemysł PV pozostanie Sterownik główny woluminu/dochody typ wypalania pasty. Przemysł nie uwolnić się z jego długoterminowe trendy: niskie koszty za Kg i innowacje ewolucyjne niższe zużycie srebrny na opłatek. Ogólnie rzecz biorąc możemy się spodziewać 2017 roku, że będą świadkami pierwszej połowie boom dzięki oczekiwanego końca w paszy w taryfach w Chinach; roku, kiedy tendencja do zróżnicowanych proszku dostarczają base będzie nadal, chociaż dominacji japońskich maker(s) nie będzie przerwane; i rok, kiedy ogłosił 140 miliardów dolarów chińskich inwestycji w sektorze energii słonecznej będzie rozwiać obawy inny biust cyklu.

Dotykowy ekran edge Elektronika: przemysł ten jest prowadzony przez koszt i ciśnienie wąska ramka. Tej branży w ciągu ostatnich dwóch lat, doświadczenie zmiany jako zdjęcie uleczalny i ciętych laserowo atramenty zaczęto zastępować standardowych grubości polimerowe (poprawkami PTF) aby umożliwić 20um lub poniżej linewidth-over odstępy (L/S) wskaźniki. Tendencje te będą kontynuować i dodatkowo zintensyfikuje konkurencji między trawienia i rozwiązań do drukowania. Ogólnie rzecz biorąc możemy oczekiwać, by 2017 roku, kiedy dostawca catch-up na zdjęcie uleczalny i ciętych laserowo będzie kompletny, co prowadzi do utraty marży dookoła, i rok, kiedy nowe procesy poza ekran drukowania są traktowane bardziej poważnie.

Elektronika (IME) w formy: zza kulis zainteresowanie IME pozostaje wytrzymała. Pierwsza fala produkty są blisko rynek, sieci wartości są trwający uwydatniać, producentów zajmują się bardziej niż kiedykolwiek, a tworzywo zestaw przechodzi poza Atramenty przewodzące prąd zawierać przezroczyste powłoki przewodzące, czujniki, siłowniki i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy 2017 roku kiedy aplikacje Edytor IME wreszcie rosnąć po latach i wyłączanie zaczyna.

Ekranowanie EMI: ekranowanie EMI wyłania się jako nowy obszar zainteresowania. Liczba żetonów z bezpośredniej ochrony ekranowania EMI oczekuje się szybko zwiększyć w nadchodzących latach. Konkurs będzie między rozpylania i natryskiwania atramentu, a w ramach atramenty konkurencja będzie na wielkość cząstek z nano atramenty oferujące szczupłość, podczas gdy inni oferują niższe koszty. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy 2017 roku, kiedy dostawcy zebrać więcej wiedzy na temat rynku muszą, ustalenie potencjalnego odbiorcy relacji i uruchomić różne nowe procesy kwalifikacji.

Conformable drukowanie: aerozoli i innych procesów drukowania bezdotykowe są teraz Głównym pretendentem do drukowania anten i innych ścieżki przewodzące, na obiektach 3D. Teraz istnieją możliwości produkcji w przemyśle, szczególnie w Azji. Wielu dostawców materiałów również zakwalifikowały ich produktów z tych procesów, chociaż użytkownicy końcowi nadal powiedz nam, że większość nadmiernej obietnicy i Dotrzymuj szczególnie w zakresie przewodnictwa poziomów o niskiej temperaturze wyżarzania. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy, że 2017 będzie rokiem dalszego stopniowych ulepszeń materiału i zwiększenie wielkości sprzedaży pomimo potencjalne wyzwania w końcu konsument elektronika rynków.

Drukowany przejrzyste powłoki przewodzące: usprawnienia technologiczne są na zakręcie umożliwiające wydajne siatki metalowej drukowanych filmów z linewidths poniżej 5um. Zmiany te są nadal w fazie pilotażowej, z wąskim web rozmiary lub wysokie koszty, ale mimo wszystko stanowią zagrożenie długoterminowe do innych metalową siatką procesów w przemyśle coraz bardziej wrażliwe na koszt. Kilka technologii TCF nanocząstek srebra straciły komercyjnych pęd z powodu upadłości przedsiębiorstw i problemów przepływu środków pieniężnych, ale na ich miejsce pojawiają się nowe powieści. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy 2017 roku, kiedy drukowane metal siatki rozwiązania postępowi technologii zapadalności ale nie będzie skutków handlowych.

Motoryzacja: Przemysł motoryzacyjny pozostanie atrakcyjnym rynkiem dla dostawców Wklej z długoterminowych przychodów przewidywalne linii. Aplikacje takie jak czujniki obłożenie drukowanych siedzenia, drukowane Czujniki pojemnościowe dla modułów infotainments lub podgrzewanie foteli w dużej mierze będzie nadal ich postępu. Wysiłki zmierzające do rozwoju i de-frosters drukowanych komercyjnie okna na poliwęglanowych o będzie się umacniał. Ogólnie rzecz biorąc Oczekujemy również 2017 roku, kiedy zostanie ogłoszony aplikacji Edytor IME do wnętrz samochodowych i rok, kiedy siatki metalowej drukowanych dla okna de-frosters pojawią się na wczesnym etapie technologia planów działania głównych producentów OEM.

Rozciągliwy atramenty poza elektronicznym Tekstylia: rozciągliwy farb można również w aplikacjach poza e tekstylia, takich jak elastyczne/rozciągliwy obwodów drukowanych lub wyrobów medycznych. W elastyczne, wysoce elastycznym lub Rozciągliwe obwody obwodów drukowanych może dostarczyć funkcjonalność, chociaż mogą one wciąż cierpi braki zwykle ogranicza przewodność, Raster rozdzielczość i Lutowalność. W medycznych urządzeniach, szczególnie podczas długich i rozciągliwy interkonekty są wymagane dla wygody użytkowania, drukowane linie mogą mieć przewagę. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy 2017 roku, kiedy istniejący wydrukowanej FPCBs będzie nadal dominują.

Druk 3D elektroniki (3DPE): zidentyfikowaliśmy 3DPE jako przodu możliwości innowacji w obszarze przewodzące atramentu. Ideą 3DPE jest połączenie drukowania 3D z tworzyw sztucznych z druku Atramenty przewodzące prąd, aby utworzyć niestandardowe kształty 3D osadzone obwody. Umożliwi to projekt i druk 3D i #39; smartand #39; obiektów. Szanse dla innowacji jest w ustaleniu niższej przewodności farb i dobra przyczepność do różnych podłoży z tworzywa sztucznego. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy 2017 roku, kiedy widzimy więcej sprzętu 3DPE, wprowadzony na rynek i rok, kiedy widzimy zapowiedź atrament produktów specjalnie skierowane do tego rynku.

Drukowanych PCB: Faktycznie drukowane PCB otrzymała odnowiony zainteresowanie w 2016. To było dzięki zwiększone wysiłki wokół inkjet drukowane PCB jedno-, dwuosobowych - i wielowarstwowych na celu zarówno hobbystów i zawodowej kończy się rynku. Stosowanie podejścia płyta i druku w tworzeniu PCB dopracowane jest też jeszcze przez wiele firm, głównie w Japonii i Korei. Technologia jest bardziej dojrzały niż przed, ale koszt zalety nie są jeszcze wystarczy, aby nieodpartą alternatywę do bardziej dojrzały, bardziej niezawodne i wyższej głośności spoczywających technologii. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy 2017 roku, kiedy szum wokół drukarki PCB hobbystów/DIY uspokoi, podczas gdy profesjonalnych drukarek wielowarstwowe PCB będzie nadal ich powolny i penetracji rynku na małą skalę. Postęp technologii druku i płyta będzie również nadal w tle, w dużej mierze w Azji labs, bez znaczących komercyjnych uruchamia.

Drukowane, tranzystory i pamięci: drukowane tranzystora i pamięci są w pewnym sensie, stary pomysł aplikacji. Drukowanych tranzystory nie dostarczy na swoich obietnic. Teraz jednakże postęp technologii, zwłaszcza z Japonii, jest tyle obiecujące aby rozbudzić zainteresowania tematem. Tutaj fine drukowania z wąskimi liniami będzie wymagane. Drukowanych pamięci został również w produkcji pół-handlowej przez lata i teraz lepiej rozwiązywane są problemy wokół wydajności. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy 2017 roku, kiedy kontynuuje wyszukiwanie unikalne aplikacje drukowanych tranzystory i pamięci, i rok, kiedy stają się dostawców atramentu bardziej angażowały z drukarki, aby lepiej dostosować ich oferty.

Dużej powierzchni LED oświetlenia tablic: działalności handlowej wokół drukowania tablice LED dużej powierzchni zaczyna się podnieść. Podstawy technologii było w co 4-5 lat. Teraz jest więcej zainteresowania użytkownika końcowego i bardziej twórczego wysiłku przez przedsiębiorstwa wyższa w łańcuchu dostawców materiałów. Wymagania dotyczące technologii są proste, ale wydrukowanej rozwiązania są również montażu wyzwanie w oparciu o wysokiej przewodności i niższe zużycie energii. W związku z tym ogólnie rzecz biorąc, oczekujemy 2017 roku, kiedy wzrost sprzedaży w tym roku choć z bardzo niewielką bazę.

Istnieje wiele innych aplikacji, które są opracowywane dla pastę przewodzącą, które uznamy, że w naszym sprawozdaniu szczegółowo. Przykłady dużych powierzchni tablic/systemów sensorycznych, battery pack i roślin grzejniki, pasmowo selektywne windows i wiele innych. Zapoznaj się z naszym raporcie przewodzące atrament rynków 2017-2027: gracze prognozy, technologie, aby dowiedzieć się więcej na temat tych rynków. Dowiedz się więcej o następnym wiodące wydarzenie na temat: drukowane Electronics Europe 2017 na 10-11 maja 2017 w Berlinie hostowane przez IDTechEx.

Para:Rynku elektroniki drukowanej jest oczekiwany wobec dojeżdżać 65,0 mld USD przez 2024; Zapotrzebowanie na inteligentne opakowania zmiany gry dla konkurentów | TMR Następny:Zezwolenie nowy hybrydowy farby drukowane, elastyczna elektronika bez spiekania