Farb przewodzących w 2017: Kolejne wielkie rzeczy

- Feb 28, 2017-

F4.jpg Przemysł przewodzący atrament jest wciąż w poszukiwaniu next big thing. Działania presja konkurencyjna na rynkach głośności doprowadziła większość dostawców do poszukiwania nowych możliwości rodzących. Strategia rozpowszechnione jest teraz mieć tak szerokie portfolio produktów, jak to możliwe, wysiew wielu rynkach rodzących, zbierając jak najwięcej informacji zwrotnych klientów, jak to możliwe, i utworzenia sieci wartości wcześnie.

Dostawcy teraz również intensywnie obserwować się nawzajem, szybko wprowadza porównywalnych produktów, która prowadzi do erozji różnicowania. To stawia dostawców w bind: Z jednej strony, chcą utrzymać technologiom tajemnicy na długo, aby doskonalić je w domu, ale z drugiej strony, muszą zgłosić się do rynku na początku, ponieważ pragną opinie klientów na nowych rynkach gdzie są dobrze znane ani figury-of-merytorycznych, ani potrzeb klienta.

Pomimo tego wszystkiego, przemysł zidentyfikował wiele obszarów zastosowań wschodzących w latach 2013-2016, jak to stara się odmłodzić się. Jest więc teraz na obserwacji przez fazę na wielu frontach. W tym artykule pokrótce opisze postępy w wielu sektorach wschodzących jednocześnie identyfikując najnowsze modne rodzących obszary zastosowań. Należy pamiętać, że aplikacje są wymienione w przypadkowej kolejności ważności.

Aby dowiedzieć się szczegółów na temat branży przewodzącego tuszu w tym wszystkie najnowsze technologie, jak również oceny ponad 24 istniejących i nowych zastosowań można znaleźć w naszym raporcie na farbę przewodzącą na rynkach 2017-2027: Prognozy, Technologie, graczy. Raport ten jest najbardziej up-to-date wersja naszego autorytatywny i kompleksowego sprawozdania, które stało się odniesienie przemysłu.

Fotowoltaika (PV): Przemysł PV pozostanie głównym objętość / kierowca dochody za wypalanie typu past. Przemysł nie uwolni się od swoich długoterminowych trendów: niskie koszty za kg i bieżących innowacji w celu obniżenia zużycia srebra w wafla. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, które będą świadkami pierwszej połowie boom dzięki spodziewanym końcem w feed-in-taryf w Chinach; roku, kiedy tendencja do zróżnicowanej bazy zaopatrzenia w proszku będzie nadal choć dominacja japoński producent (ów) nie zostaną naruszone; i lat, kiedy ogłoszono 140 mld $ chińskie inwestycje w sektorze energii słonecznej będzie rozwiać obawy innym cyklu biustu.

Dotknij elektronikę krawędzi ekranu: Przemysł ten jest napędzany przez koszt i ciśnienia aby zmniejszyć ramkę. Ten przemysł, w ostatnich dwóch latach nastąpił punkt zwrotny, jak zdjęcia i utwardzanych laserowo wycinane tusze zaczęły zastępować standardowe polimerowych grubych folii (PTF), aby umożliwić 20um lub poniżej linewidth-over-spacing (l / s) wskaźników. Te tendencje będą kontynuowane, a konkurencja między trawienia i drukowania rozwiązań jeszcze bardziej zintensyfikować. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się, że 2017 będzie rokiem, w którym dostawca catch-up na zdjęcie utwardzanych i laserowo będzie kompletna, co prowadzi do utraty margines dookoła, a roku, kiedy nowe procesy poza sitodruku są brane na poważnie.

In-Mold elektroniki (IME): Behind-the-scenes zainteresowanie IME nadal wysoki. Pierwsza fala produktów są zbliżone do wprowadzenia na rynek, sieci wartości są stale ulepszane, producenci głośności są bardziej zaangażowani, niż kiedykolwiek, a materiał jest przejście poza zestaw atramentów przewodzących obejmuje przezroczyste folie przewodzące, czujniki, siłowniki, i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 roku, gdy aplikacje IME wreszcie rosnąć po latach i wyłączanie startów.

Ekranowanie EMI: ekranowanie EMI jawi się jako nowy obszar zainteresowania. Oczekuje się, że liczba żetonów z bezpośredniej ochrony ekranowania EMI szybko wzrosnąć w nadchodzących latach. Konkurs będzie od napylania i natryskiwania tuszem oraz w tuszach konkurencja będzie od wielkości cząstek farbami nano oferujących chudość, podczas gdy inne oferują niższe koszty. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, kiedy dostawcy zebrać więcej wiedzy na temat potrzeby rynku, ustalić potencjalne relacje z klientami i uruchomić różne nowe procesy kwalifikacyjne.

Tekstylia elektroniczna (e-tkaniny): liczba rozciągliwych past na rynku lub w fazie prototypowania późnym stadium rośnie. Dwa lata temu i tak tylko kilka takich dostawców oferowane tusze ale teraz wielu wykazały zdolność. Łańcuch wartości e-włókiennicza jest wciąż słaby, ceny nadal zbyt wysokie i tusze generalnie sprostać konkurencji ze strony alternatywnych rozwiązań, takich jak przędz przewodzących. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, kiedy pozostałe produkty tekstylne e-ink oparte są uruchamiane; roku, kiedy wielkość pozostaje niewielka; i lata, gdy przemysł e-tekstylne w postaci całych cali bliżej większych sukcesów.

Druk dopasowujący: aerozole i inne procesy drukowania bezstykowe są obecnie głównym kandydatem do anten drukarskich i innych przewodzących śladów na obiektach 3D. Zdolność produkcyjna istnieje obecnie w przemyśle, szczególnie w Azji. Wielu dostawców materiałów również kwalifikacje swoich produktów z tych procesów, chociaż użytkownicy końcowi wciąż mówią nam, że większość over-obietnicy i niedostatecznie dostarczyć szczególnie pod względem poziomu przewodnictwa w niskiej temperatury wyżarzania. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy 2017 będzie rokiem kolejnych usprawnień przyrostowe materiału i zwiększenie wielkości sprzedaży pomimo potencjalnych wyzwań w końcowych konsumentów rynkach elektronicznych.

Wydrukowane przezroczyste folie przewodzące: ulepszenia technologiczne są na zakręcie umożliwienia wysokiej wydajności folie drukowane siatki metalowej z linewidths poniżej 5um. Zmiany te są nadal w fazie pilotażowej z wąskich rozmiarach internetowych lub wysokimi kosztami, niemniej jednak stanowią zagrożenie dla długoterminowej do innych procesów metalowe oczka w przemyśle coraz bardziej opłacalny wrażliwa. Kilka technologii nanocząstek srebra TCF straciły impet komercyjnego z powodu bankructwa firmy i zagadnień przepływów pieniężnych, ale nowa powieść te pojawiają się na ich miejsce. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, kiedy drukowane Metal Solutions Postęp siatki po drabinie dojrzałości technologii, ale nie będzie miało wpływu komercyjnego.

Motoryzacja: Przemysł motoryzacyjny pozostanie atrakcyjnym rynkiem dla dostawców pasty z długoterminowych linii przewidywalne dochody. Aplikacje takie jak drukowane czujniki zajętości siedzenia, drukowanych pojemnościowych czujników dla modułów infotainments lub grzejników siedzeń będzie w dużej mierze nadal ich postępy. Wysiłki mające na celu opracowanie i drukowane komercyjnie okno de-Frosters na podłożu poliwęglanu zintensyfikuje. Ogólnie rzecz biorąc, możemy również spodziewać się 2017 rok, kiedy aplikacje IME dla wnętrz samochodowych zostaną ogłoszone i rok, w którym metalowa siatka wydrukowane przez okno de-Frosters pojawi się na wczesnym etapie rozwoju technologii planach głównych producentów OEM.

Rozciągliwych tkanin tusze poza elektronicznych atramenty: rozciągliwe mogą być również wykorzystywane w zastosowaniach poza e-tkanin, takie jak elastyczne rozciągliwych płyt obwodów / lub urządzeń medycznych. W elastycznych, rozciągliwych lub bardzo giętkich obwodów obwody drukowane mogą dostarczać funkcjonalność choć mogą nadal cierpi z powodu zwykłych braków ograniczonej przewodności, rozdzielczość skoku i lutowania. W urządzeniach medycznych, zwłaszcza w przypadku długich i rozciągliwe interkonekty są wymagane dla zastosowania wygody drukowane linie mogą mieć przewagę. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, kiedy istniejące FPCBs Niezadrukowana nadal będzie dominować.

3D drukowane elektroniki (3DPE): Zidentyfikowano 3DPE jako przodu szans innowacji w obszarze przewodzącego atramentu. Ideą 3DPE jest łączenie drukowanie 3D tworzyw sztucznych z nadrukiem farb przewodzących do tworzenia niestandardowych kształtów 3D z wbudowanym obwodem. Pozwoli to na projektowanie i drukowanie 3D obiektów "inteligentnych". Szansa dla innowacji jest nawiązaniem niższe farb przewodności i dobrą przyczepność do różnych podłoży z tworzyw sztucznych. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, kiedy widzimy więcej sprzętu 3DPE wprowadzony na rynek i roku, kiedy widzimy zapowiedź produktów atramentowych ukierunkowanych na tym rynku.

Drukowane PCB: Właściwie drukowanych PCB otrzymał ponowne zainteresowanie w roku 2016. Był to dzięki zwiększonych wysiłków wokół atramentowych zadrukowane jedno-, dwu- i wielowarstwowych płytek drukowanych skierowanych zarówno na końcach hobbystów i profesjonalistów rynku. Zastosowanie podejścia wydrukuj i płytki w tworzeniu PCB jest również ciągle dopracowywane przez wiele firm, głównie w Japonii i Korei. Ta technologia jest bardziej dojrzały niż wcześniej, ale korzyści koszty nie są jeszcze na tyle, aby to przekonujące alternatywą dla bardziej dojrzały, bardziej niezawodne i wyższej głośności technologii zasiedziałego. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, kiedy szum wokół drukarek / DIY PCB hobbystów uspokoi, podczas profesjonalnych drukarek PCB wielowarstwowe będą kontynuowały powolny i na małą skalę penetracji rynku. Postęp technologii na wydrukuj i płyty będą również kontynuowane w tle, głównie w laboratoriach azjatyckich, bez zauważalnych startów komercyjnych.

Wydrukowane tranzystory i pamięci: Printed tranzystorów i pamięć są w pewnym sensie starego pomysłu aplikacji. Wydrukowane tranzystory nie udało się zrealizować swoich obietnic. Teraz jednak, postęp technologii, szczególnie z Japonii, jest na tyle obiecujące, aby rozbudzić zainteresowanie tematem. Tutaj będą musieli dobrze drukowanie wąskich linii. Pamięć drukowana jest również w produkcji semi-handlowych przez lata, a teraz problemy z wydajnością około lepiej zająć. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 rok, kiedy poszukiwanie unikalnych zastosowań drukowanych tranzystorów i pamięć trwa, a rok gdy dostawcy tuszu staje się bardziej zaangażowany w drukarkach, aby lepiej dostosować swoją ofertę.

Duży wybór pola LED tablice świetlne: Działalność handlowa wokół drukowanie tablic LED dużej powierzchni zaczyna się podnieść. Podstawą technologii był w podejmowaniu przez ostatnie 4-5 lat. Teraz jest większe zainteresowanie użytkowników końcowych i bardziej twórczy wysiłek firm wyżej niż łańcuchu dostawców materiałów. Wymagania technologiczne są proste, ale nie wydrukowanej rozwiązania są również montaż wyzwanie w oparciu o wysokiej przewodności i niższe zużycie energii. Dlatego też, ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się 2017 roku, kiedy wzrost sprzedaży w tym roku, choć z bardzo małej bazy.

Istnieje wiele innych zastosowań, które są opracowane dla pasty przewodzącej, które uważamy za w naszym raporcie w szczegółach. Przykłady obejmują tablice wielkopowierzchniowych wykrywania / systemy, akumulator i grzejniki, okna roślin częstotliwości selektywne, i wiele innych. Proszę odnieść się do naszego raportu przewodzący atrament Rynków 2017-2027: Prognozy, Technologie, Gracze, aby dowiedzieć się więcej na temat tych rynków.

Para:Analiza rynku drukowanych materiałów elektronicznych według materiałów (tusz i podłoży), według technologii (atramentowe, ekranowe, wklęsłodrukowe i elastyczne), według urządzeń (wyświetlanie, fotowoltaika, oświetlenie, RFID i inne), według prognoz grup i segmentów, 2014 - 2025 Następny:Proste Trawienie technika tworzenia leworęcznych i praworęcznych nanostruktur