MIT naukowcy opracowują proces drukowania etykiet elektronicznych

- Jan 20, 2017-

Wyobraź sobie, jest w stanie czytać w czasie rzeczywistym danych elektronicznych na etykiecie. Na przykład Twój barista można wydrukować etykietę, więc wiesz dokładnie jak Gorąca kawa jest w miarę upływu czasu. Elektroniczne etykiety mogą okazać się przydatne w wielu aplikacjach. Technologia ta także mógłby drukowania elektroniczne nawierzchnie szeroką gamę funkcji możliwe.

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology rozwinęły się proces drukowania dla tranzystorów, które może zrobić elektroniczne etykiety i podobne powierzchnie niedrogie rzeczywistość.

"Istnieje ogromne zapotrzebowanie na druk z urządzeń elektronicznych, które są bardzo tanie, ale zapewniają proste obliczenia i interaktywne funkcje," mówi A. John Hart, profesor nadzwyczajny rozwój kariery Mitsui w współczesnej technologii i inżynierii w MIT.

"Nasz nowy proces drukowania jest technologii umożliwiających dla wysokiej wydajności, w pełni wydrukowane elektronika, tranzystory, optycznie funkcjonalne powierzchnie i wszechobecne czujników."

Drukowanie elektronika nie jest nową koncepcją. Drukarek atramentowych i ślepego techniki zostały wykorzystane z lackluster wyników. Według naukowców papier Niedawno opublikowane w czasopiśmiePostęp nauki, takich technik są trudne do opanowania w małych skalach i mają tendencję do produkcji kawy wzorce dzwonienia w które wyciekami atramentu ponad granicami. Nierówne wydruków może również prowadzić do obwodów niedokończona.

Technika, nakreślono wPostęp naukiwiąże się z projektowaniem nanoporous znaczki – rodzaj stempla, który jest spongier, niż gumy i o wielkości paznokcia pinky. Te znaczki posiadają wzory mniejsze niż szerokość ludzkiego włosa.

Porowatość te znaczki umożliwia rozwiązanie nanocząsteczek, rodzaj atramentu, aby przepływ równomiernie przez pieczęć i na żądanej powierzchni. Dzięki wyższej rozdzielczości niż stempel drukowanie.

Nanorurki węglowe są wykorzystywane do stempla. Są to silne, mikroskopijne blachy atomów węgla, ułożone w cylindrach.

"To dość nieoczekiwana, że rozwiązanie do druku w wysokiej rozdzielczości elektroniki wykorzystuje nasze podłoże w podejmowaniu nanorurki węglowe, przez wiele lat," Hart mówi.

"Lasy nanorurek węglowych można przenieść atramentu na powierzchni jak chmary drobny długopis lotek."

Aby pieczęci, naukowcy używane wcześniej opracowane techniki rosnąć nanorurki węglowe na powierzchni krzemu w różnych wzorach, w tym plastrów i kwiat kształty. Te Nanorurki były pokryte cienką polimeru do zapewnienia atrament przedostały się do struktur nanorurek i że Nanorurki nie skurczy po atrament został wybity. One następnie podawać pieczęci z małej objętości elektroniczny atrament składa się z nanocząsteczek jak srebro, tlenek cynku lub półprzewodników kropek kwantowych.

Kluczowym elementem do drukowania tych wzorców precyzyjnego, o wysokiej rozdzielczości jest wysokości ciśnienie, jakiemu pieczęć atramentu. Ciśnienie to precyzyjne została ustalona przez model przewidzieć ilość siły niezbędne do stemplowania równą warstwę farby na podłożu. Maszyna drukarska wykonana z napędem rolki został zbudowany dla procesu. Naukowcy stałe każdy znaczek na platformie przymocowanej do wiosny, a kiedyś to do kontrolowania siły użytej do prasy stempel przeciwko podłoża.

"Byłoby to ciągły proces przemysłowy, gdzie masz znaczek, i wałek, na którym masz podłoża, które chcesz wydrukować na, jak na szpuli z folii lub papierze dla elektroniki," Hart mówi. "Znaleźliśmy, ograniczona przez silnik, których użyliśmy w system drukowania, wydrukować o 200 mm na sekundę, stale, które jest już konkurencyjna cena przemysłowych technologii druku. To w połączeniu z dziesięciokrotny wzrost rozdzielczości wydruku, który możemy wykazać, jest zachęcanie."


Para:Zezwolenie nowy hybrydowy farby drukowane, elastyczna elektronika bez spiekania Następny:Przewodzące atramentu cyfrowego druku gotowych jest przeznaczony dla pełnej skali produkcji