Zezwolenie nowy hybrydowy farby drukowane, elastyczna elektronika bez spiekania

- Jan 20, 2017-

Układy elektroniczne prosto z pióra.
Kredyt: Zdjęcie dzięki uprzejmości INM - Leibniz-Institut für Neue Materialien gGmbH

Badania naukowców INM połączeniu korzyści z organicznych i nieorganicznych materiałów elektronicznych w nowy rodzaj farb hybrydowych. Dzięki temu układy elektroniczne mają być stosowane do papieru bezpośrednio od długopisu, np.

Elektronika w przyszłości będą drukowane. Elastyczne układy mogą być wytwarzane tanio na folii lub papierze za pomocą procesów drukowania i pozwalają na futurystyczne wzory z zakrzywione diody lub elementów wejściowych. Wymaga to do druku materiałów elektronicznych, które można wydrukować i zachować wysoką przewodność podczas użytkowania pomimo ich zakrzywionych powierzchni. Niektórzy próbowali i sprawdzone materiały obejmują organicznych polimerów przewodzących i nanocząstek z przewodzącą (całkowitym kosztom eksploatacji). Badania naukowców INM--Leibniz-Instytut nowych materiałów teraz połączeniu korzyści z organicznych i nieorganicznych materiałów elektronicznych w nowy rodzaj farb hybrydowych. Dzięki temu układy elektroniczne mają być stosowane do papieru bezpośrednio od długopisu, np.

Deweloperzy zademonstruje swoje wyniki i możliwości, jakie oferują na stoisko B46 w hali 2 w tym rokuI #39; s targów Hannover jako część wiodące Pokaż andamp badań; Technologia, która odbywa się od 25 do 29 kwietnia.

Aby utworzyć ich farb hybrydowych, badań naukowców powlekane nanocząsteczki metali z organicznych polimerów przewodzących i zawiesiła je w mieszaninie wody i alkoholu. Te zawieszenia mogą być stosowane bezpośrednio na papierze lub folii za pomocą pióra i ich suche bez dalszego przetwarzania do postaci obwodów elektrycznych.

andquot; Polimery przewodzące są używane w OLED, na przykład, które mogą być wykonane również na podłożach elastycznych, andquot; wyjaśnia Tobias Kraus, szef grupy badawczej struktury formacji o INM. andquot; Połączenie metalu i nano cząsteczki, które możemy wprowadzić tutaj łączy w sobie elastyczność mechaniczna wytrzymałość metalu i zwiększa conductivity.andquot elektrycznych;

Deweloperzy połączyć Polimery organiczne z nanocząsteczkami złota lub srebra. Związków organicznych ma trzy funkcje: andquot; z jednej strony, związki służą jako ligandy, zapewniając, że nanocząstki pozostają zawieszone w ciekłej mieszaniny; wszelkie aglomeracja cząstek miałoby negatywny wpływ na proces drukowania. Jednocześnie ligandy organiczne upewnij się, że nanocząstki mają dobry układ, podczas suszenia. Ostatecznie, organiczne związki działają jako ´hinges´: Jeśli materiał jest zgięta, utrzymują one przewodność elektryczną. W warstwę cząsteczek metalu bez osłonę polimeru przewodności elektrycznej szybko zostałyby utracone, gdy materiał jest zagięty, andquot; materiał naukowiec nadal Kraus. Ze względu na połączenie obu materiałów gdy gięte, przewodność elektryczna jest większa w wszystko niż warstwy, która jest wykonana wyłącznie z przewodzącym polimerem lub warstwy wykonane nanocząstkach metali.

andquot; Nanocząsteczki metali z ligandami są już wydrukowane do formularza elektronika dziś, andquot; w tym artykule wyjaśniono, chemik Kraus, dodając, że pociski głównie musiały zostać usunięte w procesie spiekania, ponieważ, podczas gdy z jednej strony one kontrolują ustalenie umowne nanocząstek, z drugiej strony, nie są przewodzące. Dodał, że jest to trudne w przypadku materiały przewoźnika, które są wrażliwe na temperaturę, takich jak papier lub polimeru filmów, ponieważ te mogłyby być uszkodzony podczas procesu spiekania. Kraus podsumowano wyniki jego badań, mówiąc, andquot; naszych nowych farb hybrydowych są przewodzące, tak szybko, jak one mają suszone jak również jest szczególnie mechanicznie elastyczne i nie wymagają one sintering.andquot;


Para:Atramenty przewodzące prąd w 2017 r.: Następne wielkie rzeczy Następny:MIT naukowcy opracowują proces drukowania etykiet elektronicznych