Drukowana elektronika: platforma czujników RFID i elastyczne folie funkcjonalne do automatycznego przetwarzania

- Mar 17, 2017-

W dniach 29-3 marca 29 i 30 marca w dniach 29 i 30 marca zostaną przedstawione pierwsze miejsce na świecie: Schreiner PrinTronics, centrum kompetentne dla drukarek elektronicznych Schreiner Group, w "Innowacyjnej ekspozycji" LOPEC w Monachium (Hall B0): drukowana platforma czujników RFID o złożonej etykiecie z funkcjami elektrycznymi . Korzystając z drukowanych śladów przewodzących, etykieta łączy temperaturę i czujnik pierwszego otwarcia z chipem NFC. Dzięki nadrukowanej anteny NFC chip można odczytać za pomocą smartfona w tym celu. Opracowany do procesów roll-to-roll, rozwiązanie jest idealnie dostosowane do automatycznego przetwarzania.


Gdy do uszczelnienia opakowania produktu służy drukowana platforma czujników RFID, spełnia dwie podstawowe funkcje. Za pomocą czujnika ciągle mierzy i rejestruje temperatury całego łańcucha dostaw w całym okresie życia etykiety. Bardzo cienka, elastyczna bateria umieszczona na etykiecie umożliwia takie długotrwałe rejestrowanie danych. Dodatkowo zintegrowany czujnik pierwszego otwarcia wskazuje, czy etykieta została przecięta, aby otworzyć pudełko, a zawartość może być narażona na manipulacje.


Inne elastyczne i wielowarstwowe produkty filmowe do przewodnictwa elektrycznego, przełączania, pomiaru i sterowania, które mają być zaprezentowane w kabinie LOPEC, obejmują drukowane ślady przewodzące, anteny, elementy grzejne, reflektory, wielofunkcyjne interfejsy użytkownika i inne czujniki. Te rozwiązania firmy Schreiner PrinTronics są wielofunkcyjne i zapewniają wysoką wartość dodaną. W oparciu o dogłębną wiedzę z dziedziny drukowania srebra i węgla, w izolacjach i połączeniach między otworami, firma Schreiner PrinTronics opracowała w ostatnich latach precyzyjne drukowanie elektroniki typu "roll-to-roll" do ciągle wyższych poziomów.

Para:Cambrios przyspieszyć przyjęcie srebrny Nanowire globalnie z tworzenia CAM Chin Następny:Wykorzystanie atramentu z nanocząsteczkami srebra oferuje możliwości zastosowania nowych, sztywnych i elastycznych układów hybrydowych