Naukowcy tworzyć małe lasera za pomocą nanocząsteczki srebra

- Jan 06, 2017-

Naukowcy w Finlandii utorowały drogę dla nowej rasy ultraszybkich nanoskali laserów. Naukowcy z Uniwersytetu Aalto stworzyliśmy lasera, który działa w tych skalach nikła, światło może odbić i z powrotem kilka kilkaset razy.

Plazmatycznej laser generuje widoczne fale świetlne trybów ciemny kraty, pierwszy.

Większość laserów polegać na lusterka do generowania niezbędnych dla światło lasera sygnał zwrotny. Nano laser wykorzystuje, radiacyjne sprzęgło między nanocząsteczki srebra, zamiast. Laser generowanie nanocząsteczek ułożone są w tablicy okresowej, każda cząstka--pomiar zaledwie 100 nanometrów całej--działa jako małe anteny.

Wprowadzania energii niezbędnej do wyzwalania światła laserowego jest dostarczana przez cząsteczki organiczne fluorescencyjnego. Bo laserowe światła, fal i odstępy między mecz nanocząsteczki, tablicy promieniuje unisono.

Tiny lasery mogą być niezwykle przydatne w nauce, ale również może być niezwykle trudne do pracy z. W tym przypadku światło lasera jest w takich małych skalach mogą być zbyt krótko, aby być przydatne.

Badacze biegła problem przy użyciu tzw andquot; modes.andquot ciemny;

andquot; Ciemny trybie można intuicyjnie zrozumiałe biorąc pod uwagę regularne anteny: jedna antena, gdy prowadzony przez prąd, promieniuje zdecydowanie, mając na uwadze, że dwie anteny--Jeśli napędzane przez przeciwnych prądów i umieszczony bardzo blisko siebie--promieniuje bardzo mało, andquot; naukowiec Paivi Tormpowiedział w komunikacie prasowym. andquot; Ciemny trybie w tablicy nanocząstek wywołuje podobne odwrotnie fazy prądów w każdym nanocząstek, ale teraz z widoczne światło frequencies.andquot;

Naukowcy odkryli również wyjątkowy sposób niech światło uciec granicach małe tablicy.

andquot; Dzięki wykorzystaniu niewielkiego rozmiaru tablicy, znaleźliśmy drogę ucieczki dla światła, andquot; wyjaśnione doktorant Heikki Rekola. andquot; Kierunku krawędzi tablicy nanocząstki zaczynają zachowywać się bardziej jak regularne anteny, które promieniuje do zewnętrznej world.andquot;

Badacze szczegółowe ich nowy laserw czasopiśmie Nature Communications.


Para:NANOWIRE "TUSZE" WŁĄCZ PAPIEROWYCH DO DRUKU ELEKTRONIKA Następny:ETIK uczestniczyć w SHOW TPCA 2016