Bezpieczeństwo środowiska nanocząstek srebra

- Jul 10, 2017 -

Metal Srebro jest szeroko stosowany w naszym codziennym życiu i opieki medycznej. Srebrną nanocząstek z powodu przełom nanotechnologii, cząstek nano srebra (zwana dalej AgNPs) zyskały więcej korzyści. Jednak wzrost stosowania AgNPs w różnych dziedzinach nieuchronnie prowadzi do wzrostu potencjalnego ryzyka nano cząsteczki, które budzą obawy o bezpieczeństwo środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego. Srebrną nanocząstek w ostatnich lat, naukowcy oceny toksyczności AgNPs i dążyć do zbadania ich mechanizmy toksyczności komórkowej i molekularnej.

Po nanomateriałów wprowadzić system biologiczny, nanocząstek srebra serii nanocząstek biomolekularnych interfejsy są ustalone z komórek, subkomórkowe organelli i makrocząsteczek (np. białka, kwasy nukleinowe, lipidy, węglowodany). Interakcji z dynamics, dynamika, wymiany nanocząstek srebra i ciepła na tym obszarze interfejs może mieć wpływ na procesy, takie jak powstawanie białka korony, kontakt komórek, Osaczeni błonę, wychwyt komórkowy nanocząstek srebra i biocatalysis, wszystkie które określają obecności nanomateriałów biokompatybilność i biologicznie niebezpiecznymi.

Po AgNPs wprowadzić do organizmu nanocząstek srebra, niektóre mogą pozostać w oryginalnym tkanki docelowej, ale w zasadzie one będą przewożone przez krwioobiegu lub układu limfatycznego, rozprowadzane do narządów docelowych wtórnego organizmu, powodując konkretnego narządu lub ogólnoustrojowej reakcji. Gryzonie, AgNPs, nanocząstek srebra, podane doustnie, dożylnie, lub wstrzyknięcie dootrzewnowe wykazały, że mózgu, wątroby, śledziony, nerek i jąder są głównie wtórnego docelowych narządów w całym organizmie. Takie wzorce dystrybucji narządów sugerują, że potencjalną toksyczność AgNPs może powodować neurotoksyczności, immunotoksyczność, nefrotoksyczności, nanocząstek srebra i toksyczności reprodukcyjnej in vivo.

Cytotoksyczności, nanocząstek srebra reaktywnych form tlenu, uszkodzeń DNA, zmiany w aktywności enzymów wewnątrzkomórkowych oraz występowania apoptozy i martwicy, jak były związane z toksycznością wątroby wywołane przez AgNPs in vivo. Zasadniczo gdy komórki są w obliczu niesprzyjających warunkach, kilka procesów w stanie stacjonarnym rozpocznie się do podtrzymania przeżycia komórek, z których jeden jest autofagii. Autofagia może działać jako proces obrony komórek, że istotne jest, aby przeciwdziałać toksyczności AgNPs, ale nie prowadzi działalności autophagic, towarzyszy zmniejszona energia, nanocząstek srebra, które mogą przyczynić się do wystąpienia apoptozy i kolejnych wątroby uszkodzenie funkcji.

Istnieje wyraźny wpływ cytotoksyczne na AgNPs, które są zaangażowane w transport aktywny (tj., endocytozy) do komórek. W przeciwieństwie do utajnienia AgNPs, nanocząstek srebra, które wymieniane są głównie do lizosomalnych interwał, jest znacznie toksycznych przez endocytozy. Biorąc pod uwagę że AgNPs endocytozy jest uważane za wystarczające i nieinwazyjną warunek do indukowania cytotoksyczności. Srebrną nanocząstek w dodatek, AgNPs może zniszczyć integralność błony komórkowej poprzez indukowanie peroksydacji lipidów i przedostają się bezpośrednio do błony komórkowej.

Coraz więcej dowodów wskazuje, że modyfikacji potranslacyjnych, nanocząstek srebra zwłaszcza fosforylacji, acetylację i ubiquitination, nanocząstek srebra określenia działalności i / lub agregacji białek zaangażowanych w Implementacja autofagii i dopracowanie autophagous odpływu rozwoju. Zwiększonego stresu komórkowego może doprowadzić do upadku systemu potranslacyjnych modyfikacji lub powodować niespecyficzne zmiany, która nie występuje w warunkach fizjologicznych.

Ubiquitination ma od dawna uważane za klucz do kontrolowania losy białek, nanocząstek srebra, który to proces etykietowania białek rozkładana przez proteasomy. Niedawno, istnieje coraz więcej dowodów, że skoniugowane ubiquitin łańcuchy określenia autofagii selektywności.


Para:Nieorganiczny związek rozwoju Następny:Srebrna Nanoparticle Wysoka Aktywność