Odpowiedzialność nanocząstek srebra

- Jun 15, 2017-

Niedawno firma Silver Nanoparticle grupa naukowców z Instytutu ETH Zurich opracowała nową technologię ultra ultra-cienkich nanowalów typu 3D, Silver Nanoparticle, która produkuje najbardziej przezroczyste i przewodzące elektrody do tej pory, dzięki czemu możemy zobaczyć wszędzie ekran dotykowy ma lepszy Jakość obrazu, dokładniejsza odpowiedź.


Zdaniem naukowców, obecna główna technologia ekranu dotykowego opiera się głównie na powierzchni powierzchni warstwą przewodzącego materiału składającą się z niemal niewidocznej nano-ściany. Obecnie powszechnie stosowany tlenek cyny ind jest wysoką przejrzystością, nanocząsteczką srebra, ale przewodnictwo jest stosunkowo niską masą.

Naukowcy mają przełom w tej technologii polegają na tym, że używają nanocząstek metali złotych lub srebrnych 3D nadruku nano-ściowych niż tlenek cynku indyjskiego przezroczystego, bardziej przewodzącego, nanocząstki srebra, która może zapewnić bardziej doskonałe wrażenia dotykowe na ekranie dotykowym.


"W przeszłości ludzie stosowali tlenek tlenku indu z powodu tego materiału ma wysoki stopień przejrzystości, a cienka warstwa technologii produkcji była bardziej dojrzała, nanocząstek srebra, ale jego przewodnictwo jest tylko ogólne." Członek zespołu badawczego, doktorant ETH, Patrik Rohner, wyjaśnił.

Naukowcy drukują nanocząstki złota i srebra za pomocą procesu nano-3D znanego jako nanodrypcja przy zachowaniu wysokiej przejrzystości przy jednoczesnym zachowaniu przewodnictwa opisanych powyżej materiałów. Naukowcy są w stanie drukować te elektrody w bardzo cienkich warstwach - od 80 do 500 nanometrów. Srebrna nanoparticle Jednak to rodzi kolejne pytanie:


"Dwa cele są sprzeczne w celu osiągnięcia wysokiej przewodności na tych metalowych drutach", powiedział Dimos Poulikakos, profesor termodynamiki w ETH. Złoty, srebrny Nanoparticle srebrny wire przekroju obszaru wzrasta, wzrasta przewodność, ale tworzenie siatki w celu zmniejszenia przejrzystości.

Aby rozwiązać ten dylemat, naukowcy wykorzystują technologię druku 3D do drukowania elektrod, dzięki czemu można tylko dokładnie podnieść wysokość drutu tak, aby wzrosła do 2-4 razy większej szerokości, zwiększając tym samym pole przekroju poprzecznego Drutu, dalszej zwiększonej Przewodności, ale przejrzystość siatki nie jest zmniejszona.


W tym celu zespół Poulikakos wykorzystał proces drukowania 3D Nanodrip, który opracowali trzy lata temu - w rzeczywistości technologia ta była przedmiotem raportu Scrona, zanim zrobiliśmy najmniejszy na świecie kolor na obrazie solnym wykorzystującym technologię. W tym badaniu tusz wykonany z nanocząstek złota lub srebra umieszczono w rozpuszczalniku, a następnie rozprowadzano w bardzo małej cieczy za pomocą pola elektrycznego. Rozpuszczalnik szybko odparowano, sosna nanocząsteczkowa pozostawiła te małe struktury 3D. Naukowcy wykorzystują te drobne kropelki do drukowania 3D, można wydrukować bardzo małą strukturę.


Według ETH poinformował, że jest to pierwsze na świecie użycie technologii druku 3D do tworzenia nano-ściowych ekranów dotykowych. Ta nano-ścianka jest nie tylko bardziej przezroczysta niż tlenek cyny ind z cyny nanocząsteczkowej, ale także bardziej przewodzący i niższy. Dzieje się tak, ponieważ produkcja tlenku indutu cyny wymaga bardzo czystego środowiska wewnętrznego, a nanocząstki złota i srebra nie są potrzebne.


Para:Podejście nieorganiczne Następny:Analiza chemiczna azotanów srebra