Technologia nanocząstek srebra

- Jul 31, 2017-

Nowy rodzaj Plazma implantów powłoka z cząsteczki srebra, DentaPlas nanocząstek srebra, zapobiega infekcji bakteryjnych podczas implantacji zębów. Nanocząstek srebra tej technologii powlekania jest tak potężny jak implantacja tradycyjnych technologii i ma dłuższy okres eksploatacji.

Jednym z głównych problemów w implantacji zębów jest zakażenie bakteryjne, co prowadzi do degeneracji kości szczęki. I najnowsze technologie pomogą zmniejszyć ryzyko przyszłych infekcji, nanocząstek srebra, który można wzmocnić efekt implantu. W Niemczech roczna ilość implantacji zębów jest zdumiewające, około miliona rocznie do implantacji. Jednakże z powodu infekcji bakteryjnej w organizacji, nanocząstek srebra ten wzór starożytnych implantacji musi się zmienić. Kiedy implantacji sztucznych zębów, system obrony komórki organizmu będzie chronić siebie z infekcji bakteryjnej. Gdy bakterie przechodzą przez układ odpornościowy organizmu, szybko tworzą warstwy biofilmu na powierzchni tytanu implant, chroniąc go przed odrzuceniem. Bakterie następnie atakują implantu, nanocząstek srebra, powodując reakcję zapalną i prowadzić do degradacji kości.

Ten nowy rodzaj plazmowym pokryciem zostanie nie tylko hamują rozwój bakterii, nanocząstek srebra, ale również sprawia, że implant i szczęki kości szybko tworzą warstwę kości trwalsze. Nanocząsteczki srebra są obecne na powierzchni implantu, tak, że można to osiągnąć. Ta kombinacja nanocząstek i powłoką polimerową osocza ma grubość tylko około 100 nanometrów, i po kilku tygodniach można również rozpuścić. Srebrną nanocząstek i w tym czasie, niewielką ilość jonów srebra będzie w dalszym ciągu publikacji, nanocząstek srebra w ten sposób zabijania bakterii. Podczas badania próbek, które zostały wprowadzone i implanty tytanowe, nanocząstek srebra powłoka DentaPlas łatwo wyleczyć proces, ma właściwości antybakteryjne i ma dobry biozgodności.

Grubość warstwy materiału, porowatość i stężenie cząsteczek srebra można dostosować w razie potrzeby. Pozwala to czas, który można regulować srebra cząstek przeniknąć przez warstwę zewnętrzną osocza do implantu dowolnie. Gdy cząsteczki srebra zostały zwolnione, nanocząstek srebra cząsteczki srebra już wchodzi tkanki, nanocząstek srebra, co oznacza, że implant czy nie produkują toksyczne efekty. Prototyp ten powłoka polimerowa osocza jest teraz dostępne.


Para:Nieorganiczny związek roli Następny:Nanocząstek srebra funkcje