Srebrny nanodrutu Czujnik skóry do pomiaru poziomu uwodnienia

- Mar 06, 2017-

Ag-nanodrutu-patch.jpg

Sportowcy, żołnierze, górnicy i wielu innych może cierpieć z powodu odwodnienia, potencjalnie umieszczenie ich w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Monitorowanie poziomu nawodnienia w organizmie w terenie pozostaje wyzwaniem, ale naukowcy z North Carolina State University mają pochodzić z technologii, która może okazać się spójny sposób oceniając nawilżenie.

Zespół North Carolina State wbudowany bezprzewodowy czujnik skóry, który może być przymocowany do klatki piersiowej lub nadgarstka, oraz że używa specjalnych elektrod srebrnych nanodrutów podnieść małe różnice w przewodności skóry jako ilość zmian zawartości wody.

AG-sensor.jpg

Dokonać bliskiego kontaktu ze skórą, elektrody są wykonane z elastycznego polimeru. Dzięki czemu przewodząca, przy zachowaniu elektrody elastyczne srebra nanodruty są osadzone w polimerze.

Czujnik dotąd testowane na modelach skóry o różnym stopniu uwodnienia, a czujnik dokładnie zmierzone tych. Zespół zmieniła nawet wilgotność otoczenia powietrza i czujnik pozostały nienaruszone przez to.

Istnieje już kilka prototypów urządzenia, każdy z bezprzewodowej łączności Bluetooth łatwo odczytać wyjście czujnika na pobliskim smartphone.


Para:Proste Trawienie technika tworzenia leworęcznych i praworęcznych nanostruktur Następny:Clariant wprowadza Nano Srebro przewodzący atrament