Srebrny nanoprzewody i Grafen siły dla ekranu dotykowego

- Jan 09, 2017-

Thedziedzinie nanomateriałówwalczą, by replaceindium tlenek cyny (ITO)jako dyrygent przezroczyste, który kontroluje wyświetlanie pikseliw ekran dotykowy jest zatłoczone. Widzieliśmy materiałów, w tymNanorurki węglowe,nanoprzewody srebrny,iGrafenpromowane jako następcy tronu dla tej aplikacji.

Teraz naukowcy z Uniwersytetu w Sussex w Anglii wprowadziły silne contenderinto bitwy zastąpić tlenek indu cyny:hybrydowe materiały składające się z nanoprzewody srebra, które są połączone razem z Grafen.

"Materiał hybrydowy jest o wiele tańsze ze względu na fakt, że musimy użyć ułamek nanoprzewody normalnie wymaganych do osiągnięcia właściwości ITO," wyjaśnia Alan Dalton, profesor Uniwersytetu w Sussex i którego laboratorium prowadzi badania, w wywiadzie e-mailIEEE Spectrum. "Grafen działa jako linkers między nanoprzewody, co oznacza, że sieć nie musi być gęsta. Możemy wpłacić Grafen na sieci spryskane nanoprzewody przez osadzanie filmu."

Zmniejszenie kosztów związanych z tego materiału hybrydowego kontra srebra, nanoprzewody samodzielnie otwiera możliwość jej biorąc większą część rynku przejrzystych dyrygent; to było przewidzieć, że thatdemand do tych przewodów będzie apelować sprzedaży przeszłości 900 milionów dolarów znaku 2025.

W badania opisane w czasopiśmieNanoskali, naukowców wykazały, że kluczem do produkcji materiału jest techniką matematycznych, który był poprzednio używany do opisania, jak zmiany fazy jak zamrażanie stało na bardzo małych przestrzeniach.

"W ramach badań zastosowano technika matematyczna do pracy, najmniejszy rozmiar subpiksel, robimy bez wpływu na właściwości nasze elektrody nanowire," wyjaśnił Mateusz Large, główny autor Księgi, w komunikacie prasowym. "Wyniki powiedz nam jak nastroić naszych nanoprzewody, aby spełniać wymagania wszelkich wniosków."

Srebrny nanoprzewody okazały się jednym z najbardziej obiecujących zamienników do ITO. Firmy takie jakCambriosiNiebieski Nanosą wśród najbardziej znaczących przedsięwzięć komercyjnych, wykorzystanie tej technologii.

"Srebrny nanowire i srebrny nanowire – Grafen hybrydy są prawdopodobnie najbardziej opłacalne alternatywy dla istniejących technologii," powiedział Dalton w komunikacie prasowym.

Dalton uważa, że zmniejszy się ich nowy proces nie tylko ograniczyć koszty produkcji związane z tych materiałów, ale także zmniejszyć wymagania energetyczne materiałów, nadając jej cena i wydajność przewagę nad konkurentami.

Dalton i jego laboratorium przystąpiły do forceswithM-SOLV, w Oksfordzie; razem, są one chcą zastosować te najnowsze wyniki badań do projektów komercyjnych.


Para:Przewodzące atrament rynków 2016-2026: Prognozy, technologie, gracze Następny:NANOWIRE "TUSZE" WŁĄCZ PAPIEROWYCH DO DRUKU ELEKTRONIKA