Azotan srebra działając korzystania

- Sep 01, 2017-

Azotan srebra jest kryształ bezbarwny, rozpuszcza się w wodzie. Czystego azotanu srebra jest stabilny na światło, ale z powodu braku czystości produktu ogólnie rzecz biorąc, jego roztwór wodny i brył są często przechowywane w brązowy odczynnikami. Dla emulsji fotograficznej, srebro, lustro, drukowanie, medycyna farbowania włosów, test chlorku, bromek i jodku itd., również używane w przemyśle elektronicznym.

Właściwości fizyczne

Bezbarwny przezroczysty płytkowe rombowy, rozpuszczalne w wodzie i amoniaku, rozpuszczalny w eterze i glicerolu, słabo rozpuszczalny w etanolu, prawie nierozpuszczalne w stężonym kwasie azotowym. Wodny roztwór był słabo kwaśnym. Roztwór azotanu srebra zawiera dużo jonów srebra, więc utleniania jest silne, i niektórych korozyjne, medyczne dla rozprzestrzeniania ziarniny, rozcieńczony roztwór dla fungicydu infekcje oczu. Po topnienia na jasnożółtym płynem, po utwardzeniu jest jeszcze białe.

Właściwości chemiczne

Azotan srebra w przypadku czarny, rozkład materii organicznej szary srebra. Czystego azotanu srebra jest stabilny na światło, ale z powodu braku czystości produktu ogólnie rzecz biorąc, jego roztwór wodny i brył są często przechowywane w brązowy odczynnikami. Azotan srebra jest podgrzewana do 440 C °, aby rozkładać do srebra, azotu, tlenu i dwutlenku azotu. Wodny roztwór i roztwór etanolu były neutralne do papierkiem i pH był około 6. Punkt wrzenia 444 ° C (rozkład). Tam jest utlenianie. W obecności materii organicznej zobaczysz światło staje się szaro czarny lub szary. Azotan srebra reaguje z serii odczynników opady lub koordynacji (patrz związków koordynacyjnych). Na przykład z siarkowodoru reakcji, powstawania opadów czarny siarczek srebra Ag2S; z reakcji chromianu potasu, powstawania czerwonawo-brązowy chromianu srebra Ag2CrO4 opady; z disodu wodoru fosforan reakcji, powstawania żółty fosforan srebra Ag3PO4 opady; Tworząc halogenkami srebra AgX osad. Ale także z roli alkalicznych, powstawania opadów brązowy czarny tlenek srebra Ag2O; z roli szczawianu jonów tworząc białe szczawianu srebra Ag2C2O4 opady. Azotan srebra mogą reagować z NH3, CN-, SCN - i tak dalej do postaci różnych cząsteczek koordynacji.

Użycie aktorstwo

Chemia analityczna dla wytrącanie jonów chlorkowych, wzorca roboczego azotanu srebra do kalibracji roztworu chlorku sodu. Sole nieorganiczne przemysłu do produkcji innych srebra. Przemysł elektroniczny jest używany do produkcji klejów przewodzących, nowe Oczyszczacze gazu, sita molekularne A8x, rękawice posrebrzane i rękawiczkach. Przemysłu fotograficznego do produkcji filmów fotograficznych, RTG i filmów fotograficznych i innych materiałów fotograficznych. Przemysłu galwanizacyjnego jest używany dla srebra galwanicznym, elementy elektroniczne i inne rękodzieła i jest również stosowany jako materiał posrebrzanymi do lustra i Termosy. Przemysł baterii jest używany do produkcji akumulatorów srebrowo cynkowa. Lek stosowany jako środek grzybobójczy, korozję agenta. Japoński przemysł chemiczny do barwienia włosów i tak dalej. Chemia analityczna jest używana do określenia chloru, bromu, jodu cyjanek i rodanku.

Dla innych niż cyjanek srebra, takich jak srebrny Tiosiarczan srebra galwanicznym, chlorek srebra galwanicznym, srebrny imino dwusiarczek srebra galwanicznym, sulfosalicylowym kwasu srebrzenie i innych głównych soli. Jest źródłem jonów srebra. Zawartość azotanu srebra na kurs srebra galwanicznym przewodność roztworu, dyspersji i opady mieć wpływ. Ogólne dawka wynosi 25-50g/L.

Wodny roztwór azotanu srebra może być zmniejszona przez organiczne reductant aldehydy i cukrów. Tak to jest odczynnik do badania aldehydy i cukrów. Umożliwia również określenie jonów chlorkowych, oznaczanie manganu katalizatora, Galwanizacja, fotografii, kolorowanie porcelany.


Para:Bakteriobójcze właściwości srebra nanocząstek Następny:Związek Nieorganiczny Wyższa Siła