Analizy chemicznej azotanu srebra

- Jul 21, 2017-

Bezbarwne, bez smaku krystalicznie przezroczysty lub biały kryształ, Azotan srebra gorzki smak. Gęstość: 4.35, temperatura topnienia 212 ° C, temperatura wrzenia: 440 ° C. używane do fotografii, luster, Azotan srebra srebro pozłacane, ukryte i nie blaknięcie farb, plamy, porcelany, farbowanie, akwaforta kości słoniowej i chemicznej analizy

Ważne odczynników medycznie stosowane jako środki antywirusowe, ściągające azotanu srebra, profilaktyka okulistyczne noworodków i weterynaryjnych jako rany i leczenie miejscowe zapalnych.

Zwierzę test może prowadzić do niedokrwistości hemolitycznej i obrzęk płuc, Azotan srebra powtarzające się małe dawki wtrysku srebrny, może powodować niedokrwistość, myeloproliferation, tkanki i organogenezy, Azotan srebra zwłaszcza kłębuszkowa srebrny spokojny, można prowadzić do pogrubienie błony podstawnej.

Krótkoterminowe nadmiernego podrażnienia skóry i żrące na dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli,

Skóra srebrny spokojny, wspólne dłoń, przedramię i innych narażonych części, Azotan srebra, Wyświetlono szary i brązowy czarne plamy, niektórzy ludzie pojawiają się systemowego skóra srebrny spokoju, ten srebrny spokojny zmiana często jest trwały, łatwy do ustępują, Azotan srebra wpływ na układu oddechowego System może prowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Azotan srebra jest silnym utleniaczem i pożarem. Kiedy ogień się pali.

I materii organicznej współistnienia z przypadku światła czarny, jeśli siarkowodoru, Azotan srebra, z lub bez światła są czarne. Azotan srebra może być rozłożony przez ogrzewanie i srebra.

Po przyjęciu azotanu srebra, można szybko wdychanie koncentratu soli woda, Azotan srebra i 2% chlorku sodu wtrysku powoli płukanie żołądka, azotanu srebra tak, że formacja chlorku srebra opadów, a na inne leczenie objawowe. Skóry i błon śluzowych oczu srebrne spokoju, mogą być używane Tiosiarczan sodu i potasu Żelazicyjanek mieszaniny, lokalny śródskórne lub podspojówkowego, mają określonego skutku.

W celu uniknięcia rozkładu azotanu srebra, Azotan srebra mogą być przechowywane w ciemnych butelkach lub ciemnych pojemnikach, w niskiej temperaturze, wentylacja, daleko organicznych i łatwe do utleniania materiał o zachowanie.

Azotan srebra w przypadku materii organicznej szary czarny, rozkładu azotanu srebra, srebra. Czystego azotanu srebra jest stabilny na światło, ale ze względu na ogólne produktu czystości jest nie tyle, jego roztwór wodny i stałe są często przechowywane w butelce z odczynnikiem brązowy. Azotan srebra jest podgrzewana do 440 C °, aby rozkładać do srebra, azotu, tlenu i dwutlenku azotu. Wodny roztwór i roztwór etanolu były neutralne do papierkiem i pH około 6. Punkt wrzenia 444 ° C (rozkład). Tam jest utlenianie. W obecności materii organicznej Azotan srebra Zobacz światła staje się szaro czarny lub szary. Azotan srebra reaguje z serii odczynników opady lub koordynacji (patrz związków koordynacyjnych). Na przykład z siarkowodoru reakcji, Azotan srebra powstawania opadów czarny siarczek srebra Ag2S; z reakcji chromianu potasu, powstawania czerwonawo-brązowy chromianu srebra Ag2CrO4 opady; z reakcji fosforan disodowy wodoru azotanu srebrowego powstawania żółty fosforan srebra Ag3PO4 opady; reakcji z jonami halogenowe, Azotan srebra tworząc osad AgX halogenkami srebra. Azotan srebra, ale także z roli alkalicznych, powstawania brązowy czarny tlenek srebra Ag2O opadów; z roli szczawianu jonów tworząc białe szczawianu srebra Ag2C2O4 opady. Azotan srebra mogą reagować z NH3, CN-, SCN - i tak dalej tworząc różne kompleksowania.


Para:Nieorganiczny związek określone jako nieorganiczne Następny:Azotan srebra niebezpieczeństwo że