Analizy chemicznej azotanu srebra

- Jul 10, 2017 -

Bezbarwne, bez smaku krystalicznie przezroczysty lub biały kryształ, Azotan srebra gorzki smak. Gęstość: 4.35, temperatura topnienia 212 ° C, temperatura wrzenia: 440 ° C. używane do fotografii, luster, Azotan srebra srebro pozłacane, ukryte i nie blaknięcie farb, plamy, porcelany, farbowanie, akwaforta kości słoniowej i chemicznej analizy

Ważne czynniki, Azotan srebra, medycznie stosowane jako środki antywirusowe, ściągające, profilaktyka okulistyczne noworodków i weterynaryjnych jako rany i leczenie miejscowe zapalnych.

Badanie zwierząt może prowadzić do niedokrwistości hemolitycznej i obrzęk płuc, Azotan srebra powtarzające się małe dawki wtrysku srebrny, może spowodować niedokrwistość, myeloproliferation, Azotan srebra tkanki i organogenezy, zwłaszcza kłębuszkowa srebra uspokoić, może prowadzić do pogrubienie błony podstawnej.

Krótkoterminowe przedawkowanie na skórze i błonach śluzowych mieć stymulujący wpływ i korozja, uszkodzenia dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, układu oddechowego podśluzówkowych spokojny srebrny azotanu srebra, srebro, spokojny pierwszy pojawił się w spojówce, po biorąc srebrny błony śluzowe przewodu pokarmowego azotanów jest żrący.

Skóra srebrny na spokojny, azotanu srebra często dłoń, przedramię i innych narażonych części, Wyświetlono szary i brązowy czarne plamy, niektórzy ludzie są wyświetlane ogólnoustrojowe skóry srebrny spokoju, azotanu srebra zmiana spokojny często jest trwały, łatwy do ustępują, wpływ na układu oddechowego systemu może prowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli

Azotan srebra jest silnym utleniaczem i pożarem. Kiedy ogień się pali.

I materii organicznej współistnienia z przypadku światło może być czarny, srebrny azotanu, jeśli siarkowodoru, z lub bez światła są czarne. Mogą zostać rozłożone przez ogrzewanie i srebra.

Skóra: Nosić odzież ochronną, aby unikać kontaktu ze skórą.

Oczy: z Gogle ochronne.

Wdychanie: Muszą być wyposażone w respirator, aby zapobiec nadmiernej ilości pyłu azotanu srebra lub mieszanki.

Po przyjęciu azotanu srebra, Azotan srebra można szybko wdychanie koncentratu słonej wody i 2% chlorku sodu płukanie żołądka powoli wtrysku, tak, że formacja chlorku srebra opadów, a na inne leczenie objawowe. Skóry i oczu śluzówki srebrny spokojny choroby, Azotan srebra może być używane Tiosiarczan sodu i potasu Żelazicyjanek mieszaniny, lokalny śródskórne lub podspojówkowego, mieć określonego skutku.

W celu uniknięcia rozkładu azotanu srebra, Azotan srebra mogą być przechowywane w ciemnych butelkach lub ciemnych pojemnikach, w niskiej temperaturze, wentylacja, daleko organicznego azotanu srebra i łatwe do utleniania materiał o zachowanie. Metoda: II klasy.

Występowanie wycieku, należy nosić maski ochronne i rękawice. Spłukać wodą, rozcieńczyć ścieków

Azotan srebra w przypadku materii organicznej szary czarny, rozkładu azotanu srebra, srebra. Czystego azotanu srebra jest stabilny na światło, ale z powodu braku czystości produktu ogólnie rzecz biorąc, jego roztwór wodny i brył są często przechowywane w brązowy odczynnikami. Azotan srebra jest podgrzewana do 440 C °, aby rozkładać do srebra, azotu, tlenu i dwutlenku azotu. Wodny roztwór i roztwór etanolu były neutralne do papierkiem i pH był około 6. Punkt wrzenia 444 ° C (rozkład). Tam jest utlenianie. W obecności materii organicznej zobaczysz światło staje się szaro czarny lub szary. Azotan srebra reaguje z serii odczynników opady lub koordynacji (patrz związków koordynacyjnych). Na przykład z siarkowodoru reakcji, Azotan srebra powstawania opadów czarny siarczek srebra Ag2S; z reakcji chromianu potasu, powstawania czerwonawo-brązowy chromianu srebra Ag2CrO4 opady; z sodu wodoru fosforan reakcji, powstawania żółty fosforan srebra Ag3PO4 opady; reakcji z jonami halogenowe, tworząc osad AgX halogenkami srebra. Azotan srebra, ale także z roli alkalicznych, powstawania brązowy czarny tlenek srebra Ag2O opadów; z roli szczawianu jonów tworząc białe szczawianu srebra Ag2C2O4 opady. Azotan srebra i NH3, CN-, SCN - i inne reakcje powstawania różnych jonów.


Para:Azotan srebra leczenia Następny:Nieorganiczny związek roli