Azotan srebra niebezpieczeństwo że

- Sep 15, 2017-

Azotan srebra jest bezbarwny kryształ, który jest rozpuszczalny w wodzie. Czysty kwas azotowy jest stabilne w świetle, ale jego roztwór wodny i brył są często przechowywane w brązowy odczynniki ze względu na brak czystości. Używane dla emulsji fotograficznej, srebrzone, lustro, drukowanie, medycyna, farbowania włosów, jonów chloru, bromek jonów i jodku, itp., również używane w branży elektronicznej.

Właściwości fizyczne

Przezroczysty i ukośne crystal crystal płytkowe, rozpuszczalne w wodzie i amoniaku, rozpuszczalny w eterze i gliceryna, słabo rozpuszczalny w etanolu bezwodnego, prawie nierozpuszczalne w stężonym kwasie azotowym. Jego wodny roztwór jest słabo kwaśny. Roztwór azotanu srebra jest wysoce oksydowane i ma żrące, ponieważ zawiera duże ilości jonów srebra. Stosuje się w leczenie ziarniny rozrostu i rozcieńczony roztwór jest używany dla fungicydu zakażenie oka. Po topnienia, jasnożółtym płynem jest nadal biały po utwardzeniu.

Właściwości chemiczne

Azotan srebra jest rozłożona na srebrny i czarny z materii organicznej. Czysty kwas azotowy jest stabilne w świetle, ale jego roztwór wodny i brył są często przechowywane w brązowy odczynniki ze względu na brak czystości. Azotan srebra rozłożony na srebro po podgrzaniu do 440 ℃, azotu, tlenu i dwutlenku azotu. Roztwór wodny i roztworu etanolu mają Neutralna reakcja papierkiem, o pH około 6. Punkt wrzenia 444 ℃ (rozkładu). To jest utleniające. W obecności materii organicznej Zobacz jasny szary lub czarny. Azotan srebra mogą reagować z serii odczynników w reakcji lub koordynacja reakcji (patrz związek koordynacji). Na przykład z reakcji siarczek wodoru, tworzy się czarny siarczek Ag2S opady. Z chromianu potasu powstał czerwony i brązowy chromian opady Ag2CrO4. Z reakcją disodu wodorofosforan powstał żółty opady Ag3PO4. Chlorowcowane srebrny opady AgX powstaje z reakcji jonów halogenowe. Może także działać z alkalicznych tworząc tlenek czarny Ag2O opadów. Biały szczawianu Ag2C2O4 opady powstał z akcją szczawianu jonów. Azotan srebra mogą reagować z NH3, CN - i SCN - tworząc różne cząsteczki koordynacji.

Rola celem

Chemia analityczna był używany do wytrącenia jonów chlorkowych i azotanu benchmark był używany do kalibracji roztwór chlorku sodu. Przemysłu nieorganicznego jest używany do zrobić inne sole srebra. Przemysł elektroniczny jest używany do zrobić przewodzący gaz kleju, Nowa oczyszczająca agenta, sito molekularne A8x, posrebrzane, jednolite i elektryczne rękawice, itp. Przemysł światłoczułej jest używany do światłoczułych materiałów takich jak film, X-ray i kliszy fotograficznej. Przemyśle galwanicznym jest używany dla srebra galwanicznym, elementy elektroniczne i inne rękodzieła, a także dużą ilość posrebrzanymi materiał używany w lusterka i izolacyjne butelki. Przemysł baterii jest używany do produkcji akumulatorów srebrowo cynkowa. Lek jest stosowany jako środek grzybobójczy, żrące agenta. Przemysł chemiczny codziennego jest używany do farbowania włosów i tak dalej. Chemia analityczna jest używana do określenia chloru, bromu, jodu cyjanek i rodanku. [3]

To jest używany dla srebra niż cyjanek srebra galwanicznym, takich jak srebra galwanicznym kwas siarkowy, kwas solny srebra galwanicznym, aminodisulfonate, kwas salicylowy sulfonyl poszycia, srebro, itp. Jest to źródłem jonów srebra. Zawartość azotanu srebra ma jakiś wpływ na przewodność, dyspergowalność i opady prędkość płynu posrebrzane. Zwykle dawka wynosi 25-50g/L.

Roztwór amoniaku azotanu srebra może być zmniejszona przez organiczne reduktor aldehydu i cukru. Tak jest z odczynnikiem, który sprawdza, czy aldehydu i cukru. Jest on również stosowany dla Oznaczanie jonów chlorkowych, katalizatorem dla oznaczania manganu, Galwanizacja, fotografii i barwienia porcelany.

Niebezpieczeństwo,

Azotan srebra jest silny utleniacz, korozję i środowiska zanieczyszczeń. Mieszanie z niektórych substancji organicznych lub siarki lub fosforu i wpływ może być spalony lub wybuchowe; Azotan srebra jest żrący. Gdy skóra jest w roztworze azotanu srebra, czarne plamy się, dzięki produkcji srebra czarny białka. Azotan srebra jest toksyczne, ld50mg/kg i zabójcza kwota jest około 10 gramów.


Para:Analizy chemicznej azotanu srebra Następny:Srebrna Nanoparticle Interaction