Uczniom zaprezentowania ich umiejętności nauki

- Mar 24, 2017-

Great Falls College MSU został zapakowany we wtorek rano jako Montana Region II nauki i inżynierskich targach wyrzucony.

Uczniów klas 6 do 12 od lodowca, Toole, Liberty, Teton, Pondera, Cascade i Judith Basin powiatów pakowane po korytarzach szkoły z ich płyty projekt i prototypy. Osiemnastu szkół i uczniów Szkoła Główna były reprezentowane.

Ponad 150 sędziów wędrował kolegium, quizu 308 gimnazjalistów i 44 uczniów Liceum z hipoteza do zawarcia i wszystko pomiędzy.

Centerville siódmego równiarka Cade Hutchins dumnie wykazać jego rurki tornado, pomimo faktu, że jego hipoteza że ciepłej wody będzie podróż przez tornado szybciej niż zimna woda okazała się błędna.

"Myślałem, że ponieważ gorące cząsteczki poruszają się szybciej w wodzie, byłoby szybciej," Cade powiedział. "Doszedłem do wniosku, że zimno cząsteczki były bardziej ciasno upakowane, więc woda była gęstsze i to zatopiony. "To jak gorące i zimne prądy powietrza lub ocean."

CADe wykonane jego projektu, z dwóch 32-uncji soda butelki i łącznik czerwony, plastikowe butelki.

CADe służy do materiałów MacGyvering razem z jego doświadczenia z projektu NASA Centerville's. On pomaga stworzyć skafandrze kosmicznym, który wytrzyma kosmicznej próżni.

"Myślę, że kiedy dorosnę, chcę być inżynierem."

B9326689574Z.1_20170314201824_000_GHVHNURQT.1-0.jpg

Leanne Frost, Dyrektor kształcenia ogólnego, biznesowych, technologii i transferu podział na MSU College, Great Falls, powiedział, że celem tego wydarzenia jest denerwować studentów o dziedzinie nauki i inżynierii.

"Jest to świetna okazja dla uczniów w każdym wieku, aby pokazać ich zapał do nauki", mówi Frost.

Na piętrze moduły SIMM junior Avery Harris stanął przed jej projektu sklejki ilustrujące najlepszym sposobem do czyszczenia sprzętu medycznego dla pacjentów z mukowiscydozą. Avery zbliżył się do jej projektu z sentymentalne przywiązanie.

Avery's dziadka opierała się na sprzęt medyczny, ale często czyścić go tylko płukanie go, a następnie pozostawienie. Avery wyobrażałem sobie, że ta metoda jest nieskuteczne w tamę wzrostu bakterii.

Avery rozpoczął pracę w szkole z lekarzem, którego córka ma mukowiscydozę. Ona została przedstawiona wyzwanie: może ona wywnioskować, jaka metoda czyszczenia jest najbardziej skuteczne dla pacjentów zależne od sprzętu medycznego?

Avery używane trzy różne rodzaje bakterii w jej eksperyment: E. coli, gronkowca i pseudomonas aeruginosa. "Choć wrzenia to byłbym najbardziej skuteczne," powiedziała. "Okazało się to być prawdą, ale większość sprzętu medycznego wykonany jest z plastiku i tylko mogą być gotowane przez pięć minut, zanim zacznie się topić."

Również eksperymentowała z nanocząsteczki złota i srebra, aby zobaczyć, jeśli ich może uniemożliwić wzrost. Ona stwierdziła, że zrobił praca z niektórych bakterii, ale nie zatrzymał się ich wszystkich.

Wielu studentów tyle czasu wprowadzenia do prezentacji swoich projektów, tak jak prowadzenie eksperymentów. Deski, wszystkie kształty, rozmiary i kolory pokazano ich metody i wyniki z tekstu, zdjęć i wykresów.

Amanda Nix, 7-12 nauczycielem w Sunburst, powiedział, że to doświadczenie jest bardzo ważne dla studentów.

Nix "To międzyprzedmiotowe," powiedział. "Są one pisania, badania, przedstawiając i uczenia się nowych programów komputerowych do nauki."

Sunburst studentów pracował na swoje projekty niemal wyłącznie w czasie szkoły aby upewnić się, że każdy uczeń miał ten sam poziom czasu i dostępu do wykonania swoich eksperymentów.

B9326689574Z.1_20170314201824_000_G8VHNUROH.1-0.jpg

Nix "Wszystko odbywa się w szkole tak mogą się wzajemnie wspierać i mają nauczyciele tam," powiedział. "To poziom pola gry dla wszystkich studentów, którzy nie mogą mieć wsparcie w domu."

Wszystkie materiały Targi nauki zostały dostarczone do studentów Sunburst przez lokalną sponsorującą.

Gimnazjum część Targi nauki jest usankcjonowane przez Intel International Science i inżynierskich targach. Najlepsze projekty z klas liceum kwalifikują się do uczestnictwa w krajowym turnieju ISEF w Los Angeles w maju.

Nagrody przyznawane są przez burmistrza Bob Kelly.

Na targach nauki nadal w czwartek, 16 marca, dla uczniów w szkołach podstawowych. To będzie rozpocząć o godzinie 8:30 i trwają do 2: 00 W klubie Great Falls College MSU macierzystych będzie zabawiać publiczność z kilku eksperymentach naukowych o godzinie 11:15 Następnie ceremonii rozdania nagród rozpoczyna się o godzinie 13
Para:Za pomocą druku atramentowego zbudować elastyczne hybrydowy obwodów Następny:Cambrios przyspieszyć przyjęcie srebrny Nanowire globalnie z tworzenia CAM Chin