Za pomocą druku atramentowego zbudować elastyczne hybrydowy obwodów

- Mar 27, 2017-

Naukowcy z Uniwersytetu w Barcelonie opracowali technikę klejenia do budowania obwodów inteligentne, elastyczne hybrydowe za pomocą drukarki atramentowej farbą nanocząsteczki srebra.

Konieczność szybkiego jeszcze niezawodne i tanie proces rozwoju obwodów, który również przyczynia się do zmniejszenia wpływu na środowisko produkcji standardowych procesów była podstawą do rozwoju techniki klejenia. Naukowcy wybrali nanocząsteczki srebra tuszu, bo to szeroko dostępne i łatwe do odtworzenia w stabilne atramentu. Natomiast srebrny sam nie jest tanie, kwota wykorzystana w procesie był wystarczająco niskie, aby utrzymać koszty techniki dół, badacze mówią.

Celem projektu było wykorzystanie tych samych urządzeń, przy jednoczesnej poprawie wydajności standardowej produkcji na bazie krzemu za pomocą druku atramentowego na obwody i klejenie żetonów. andquot; Opracowaliśmy kilka układów elektroniki z druku atramentowego, i wiele razy musieliśmy włożyć chip powierzchni zamontowanego urządzenia (SMD) aby osiągnąć cele,"mówi Javier Arres, członek zespołu badań na Uniwersytecie w Barcelonie. "Nasze podejście było użyć samej maszyny do klejenia, który został użyty dla obwodów drukowanych".

Jak oni to zrobili

W techniki klejenia krople atramentu srebrny zdeponowane zostały w pobliżu nakładający się obszar pomiędzy klocki urządzenia SMD i drukowane dolnej ścieżki przewodzące. Atrament następnie skierowana za pośrednictwem interfejsu tłustych. Ten pracował jak gąbka, jak małych ubytków wchłania ciecz, pozwalając cieczy sporządzane z powierzchni.

Atrament nanocząstek srebra (AgNP) ma wysokiej przewodności elektrycznej po proces termiczny w bardzo niskich temperaturach, a naukowcy byli w stanie stworzyć wysoki wzajemnych połączeń przewodzących elektryczne w podczas procesu. Naukowcy byli w stanie stworzyć Inteligentny hybrydowy elastyczny układ na papierze, gdzie różne SMDs gdzie montowane przez AgNP atramentu.

Rozwój może mieć konsekwencje dla przyszłych zastosowań. "Wierzymy, że naszej pracy będzie poprawić istniejące znaczniki RF [radio frequency], zwiększyć i promowanie inteligentnych opakowań, zwiększenia noszenia elektroniki, elastyczna elektronika, elektronika papier... nasze wyniki czynią z nas wierzy, że wszystko jest możliwe", mówi Arrese.


Para:Katalityczne szkło sprawia, że recykling metalu jest łatwy Następny:Uczniom zaprezentowania ich umiejętności nauki