VW New Wycieraczki odbija ciepło, rozmraża na lodzie bez kabli żarnika

- Mar 01, 2017-

Można by pomyśleć, technologia szyba nie jest siedliskiem dla badań, ale Volkswagen właśnie wydała nowy typ przednią szybę, która dotyczy bardzo typowych problemów.


"Szyba klimatu" Volkswagena znosi widocznych elementów grzejnych przewidzianych do ogrzewanej szyby. Zamiast tego jest cienką warstwę elektrycznie przewodzącą srebrną wewnątrz szkła laminowanego. Maksymalnie 400-500 W. przechodzi przez warstwy, dzięki czemu stopionego lodu. Istnieją również dodatkowe włókna pod wycieraczki, aby powstrzymać ich przed zamarznięciem do szyby.

Volkswagen-klimat-windscreen.jpg

Korzyści wykraczają poza zimą. To cienka warstwa srebra, a niewidoczne dla mieszkańców, działa jako bierny osłony termicznej, co zmniejsza ilość ciepła, która wchodzi do kabiny, gdy świeci słońce. Volkswagen wierzy, że może to obniżyć temperaturę wnętrza o 15 stopni więcej niż tradycyjne szkło.

System ten jest nieco bardziej elegancki niż zwykłe podgrzewanych szyb można się zetknąć, które wyposażone są cienkie przewody żarnika. Przewody te są w dużej mierze niewidoczne, ale pod pewnymi warunkami, stają się bardzo widoczne i nieco irytujące. Większość pojazdów Jaguar Land Rover ma tego typu szyby przedniej.

Nie wydaje się, że technologia ta zbliża się do USA dość jeszcze. Rozpocznie się jako opcja dla wielu pojazdów Euro-rynkowych Volkswagena, w tym Golf , Golf Sportsvan, Tiguan , Sharan, Passat i Passat Variant. Ceny zaczynają się od 340 euro, które konwertuje do około 365 $ w momencie pisania.Para:Clariant wprowadza Nano Srebro przewodzący atrament Następny:Elektrochemicznie Przygotowany Srebrny Nanoflakes I nanodrutów